Studánka

Pěvecký sbor Studánka:

Zpívání žáků v pěveckém sboru má v naší škole dlouholetou tradici. Od roku 1998 pak nese sbor název Studánka a za posledních jedenáct let jím prošlo více než 150 členů . V tomto školním roce ve Studánce zpívá 50 dětí . Sbor je rozdělen do dvou věkových kategorií. Mladší žáky (1.-5. třída ) vede Mgr. Šárka Bociánová a starší žáky (6.-9. třída ) vede Mgr. Renata Podešvová. Na našich zkouškách panuje vždy dobrá nálada. V roce 2006 jsme vydali již své druhé CD. Nejraději mají děti nácvik repertoáru na soustředění sboru, které bývá výjezdní ( rekreační středisko Holubice v Mokřinkách na Vítkovsku ) nebo nevýjezdní, kdy přespáváme ve škole. To se pak rázem třídy promění v pokoje, paní učitelka na kuchařku, starší žákyně na chůvy, které se starají o mladší žáky, a nikomu se druhý den nechce domů. Jsme rádi, že nás podporují rodiče a vedení školy, že i ostatní učitelé nám vycházejí vstříc. Největší odměnou je pak pro nás spokojené publikum a jejich potlesk.

studanka.jpg.92kB Účinkování sboru:
  • výjezdní soustředění sboru
  • zpívání na Vánočních trzích
  • zpívání na Tříkrálové sbírce
  • nevýjezdní soustředění sboru
  • koncert Pro miminka v Minoritském klášteře
  • zpívání na Velikonočních trzích
  • soutěžní přehlídka pěveckých sborů